Home

Usługi Logopedyczne


Dobra i staranna wymowa odgrywa w naszym życiu ogromną rolę. Jest naszą wizytówką, bierze udział w tworzeniu pierwszego wrażenia, pokazuje kim tak naprawdę jesteśmy. Oprócz tego służy przede wszystkim do porozumiewania się z innymi i do komunikowania naszych potrzeb, uczuć. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna jest piękna i staranna mowa. Znalazłam swoją pasję w pomaganiu innym podczas zdobywania umiejętności prawidłowego posługiwania się mową. W zakres mojej działalności wchodzi wiele różnych zagadnień składających się wzorową wymowę.

Wady wymowy

Korekcja nieprawidłowego sposobu wymawiania głosek języka polskiego jak i nauka prawidłowego wymawiania głosek i wyrazów.

Opóźniony rozwój mowy

Wspomaganie rozwoju mowy dzieci, u których nie pojawiła się mowa, bądź pojawiła się zniekształcona i z opóźnieniem z powodu nieznanych przyczyn bądź niedosłuchu.

Dykcja

Mówisz publicznie? Pracujesz z ludźmi? Jesteś szefem firmy, politykiem, osobą publiczną? Ulepsz jakość swojej wymowy a osiągniesz lepsze wyniki.

Emisja głosu

Nauka prawidłowego oddychania i zdrowego sposobu mówienia, dzięki którym zmniejsza się ryzyko chorób narządu głosu.

Rehabilitacja mowy

Odbudowywanie sprawności mówienia osób, które utraciły tę sprawność w wyniku udarów, wypadków, chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

Szkolenia

Szkolenia dykcji z elementami emisji głosu dla pracowników firm, nauczycieli, osób pracujących głosem.

Jak to działa


Zanim podejmie się oddziaływania terapeutyczne, potrzebne są od jednego do trzech spotkań, które pozwolą sprawdzić, na czym polega problem pacjenta oraz ocenią jego dotychczasowe umiejętności.

Na podstawie tych spotkań zostaje postawiona diagnoza i tworzy się plan terapeutyczny, który w trakcie działań terapeutycznych może ulegać zmianom.

Po postawieniu diagnozy i stworzeniu planu terapeutycznego, rozpoczynają się zajęcia, podczas których koryguje się wymowę głosek, uczy się prawidłowej wymowy głosek, usprawnia się i buduje system językowy.

Zawsze pamiętam o tym, że każda osoba i każdy problem są inne, dlatego staram dobierać rodzaj ćwiczeń indywidualnie dla każdego pacjenta.

Ten etap służy utrwaleniu nowopoznanych wzorców wymowy, tak długo i w taki sposób, by wzorzec ten pojawił się w wymowie spontanicznej pacjenta. Etap ten trwa najdłużej i jest niezbędny do osiągnięcia oczekiwanego permanentnego rezultatu.

Pamiętaj, że spotkania ze mną to tylko 20% sukcesu. Pozostałe 80% to Twoje własne zaangażowanie w wykonywanie ćwiczeń.

Nic dodać, nic ująć. Tutaj należy się cieszyć swoją nową, piękną wymową i efektem, jaki się osiągnęło dzięki zajęciom logopedycznym.

Pamiętaj, że prawidłowa wymowa ma ogromny wpływ na to jak postrzegają Cię ludzie, dlatego warto jest poświęcić czas na jej naukę.

3994

DREWNIANE SZPATUŁKI

11886

GODZIN TERAPII

153

DOROSŁYCH PACJENTÓW

539

MAŁYCH PACJENTÓW

Usługi Coachingowe


Pomoc drugiemu człowiekowi jest od zawsze częścią mojego życia. Dlatego zdecydowałam się zostać coachem, by móc wspierać innych w dążeniu do wyznaczonych celów. Wierzę, że każdy człowiek ma w sobie siłę, potencjał i jest źródłem ogromnej wiedzy. Według mnie nie jest sztuką doradzanie i podawanie gotowych rozwiązań. Sztuką jest takie poprowadzenie rozmowy, by osoba sama odkryła w sobie siłę i motywację do działania oraz uświadomiła sobie co może zrobić w danej chwili i jakie jest najlepsze wyjście w danej sytuacji. Bo przecież kto wie o nas więcej, kto zna nas lepiej od nas samych?

Jak mogę Cię wesprzeć?


Life coaching

Wspieranie w decyzjach, planach i wizjach życiowych. Life coaching dotyczy życia osobistego, zdrowia, kreatywności, finansów, związków i relacji.

Career coaching/Coaching kariery

Odpowiedni dla osób, które zmieniają ścieżkę kariery, bądź stoją przed ważnymi decyzjami zawodowymi.

Business coaching

W sam raz dla osób prowadzących własną działalność, właścicieli i managerów, dla firm rozpoczynających działalność, dla osób pragnących rozpocząć swój własny biznes.

Jak to działa


Kontrakt na wszystkie spotkania

Ustalamy zasady współpracy, miejsca spotkań i obszary, w których chcesz coś zmienić bądź uzyskać poprawę.

Wyznaczenie celu

Wyznaczamy cel, który chcemy osiągnąć podczas jednego z naszych spotkań.

Kontrakt na proces

Potwierdzamy cel i wyznaczamy mierniki, które pozwolą Ci stwierdzić po sesji, a potem w życiu, że jesteś bliżej osiągnięcia celu bądź udało Ci się go osiągnąć.

Przebieg procesu

Odkrywasz siebie, odkrywasz swój potencjał, wartości, rozwiązania i plan działania w danym obszarze.

Osiągnięcie wyznaczonego celu

Otrzymujesz wszystkie potrzebne odpowiedzi na nurtujące ciebie pytania, masz gotowy plan działania.

Wdrożenie działań

Jesteś gotowy, by dokonać zmian w swoim życiu.

Kim Jestem


Logopeda, coach, terapeuta SSP i PECS, a przede wszystkim człowiek. Dlatego też tak bardzo interesuje mnie praca z ludźmi, a w szczególności praca dla ludzi.

Logopedia i coaching to nie tylko moja praca, ale również ogromna pasja. W dalszym ciągu staram się rozwijać swoje umiejętności i kompetencje. Na co dzień staram się zarażać uśmiechem i pozytywną energią. Chcę dawać moim pacjentom i klientom całą siebie, bo zadowolenie drugiej osoby jest właśnie tym, co sprawia mi radość.

Już od dawna człowiek był moją pasją. Zarówno ciało jak i umysł ludzki były dla mnie nieodkrytą, pełną tajemnic i cudów krainą. Dlatego wybierając kierunek studiów i szkolenia chciałam zawsze być bliżej odkrywania tej tajemnicy. Czuję, że krok po kroku, każdego dnia jestem coraz bliżej poznania funkcjonowania tej pięknej istoty, jaką jest człowiek.

mgr logopedii Paulina Popłonikowska

Moje Wykształcenie


W 2014 roku ukończyłam studia licencjackie na kierunku Logopedia Ogólna i Kliniczna. Kierunek studiów został utworzony przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, dzięki czemu miałam możliwość uczenia się mojej profesji nie tylko w gabinetach logopedycznych, ale również w szpitalach na oddziałach otolaryngologicznym, foniatrycznym, neurologicznym, ortodontycznym, chirurgii szczękowej i rehabilitacji. W 2016 roku ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na tym samym kierunku. W dalszym ciągu staram się poszerzać zakres swojej wiedzy poprzez branie udziału w różnorodnych szkoleniach i konferencjach. Szczególnie interesuję się holistycznym podejściem do człowieka.

Jako logopeda pracuję od 2013 roku. Do swojego zawodu podchodzę profesjonalnie i z ogromną pasją. Uważam, że prawidłowo postawiona diagnoza to pierwszy klucz do sukcesu, dlatego ogromny nacisk kładę na poznanie pacjenta i jego problemu. Do diagnozy podchodzę holistycznie, gdyż nawet niepozorne rzeczy mogą mieć ogromny wpływ nie tylko na to jak mówimy ale też na to jak funkcjonujemy. Terapia i zajęcia, które przeprowadziłam z wieloma pacjentami, przyniosły bardzo dobre efekty. Staram się, by zajęcia były zawsze ciekawe i pełne uśmiechu. Chcę zarażać ludzi moją pasją do prawidłowej wymowy i szczęściem. Największą radość sprawiają mi postępy w terapii i zadowolenie moich pacjentów. Pomaganie dzieciom i dorosłym jest tym, co kocham. Mam nadzieję, że Tobie też uda mi się pomóc.

Cennik Usług


Wizyta w gabinecie lub online:

Konsultacja logopedyczna (40min) 180zł
Terapia logopedyczna (30min)  130zł
Terapia logopedyczna (40min) 150zł
Pisemna opinia logopedyczna 100zł
Ocena dykcji i techniki mowy (40min) 180zł
Trening emisji głosu (40min) 150zł
Trening dykcji (40min) 150zł

SSP:

Konsultacja 200zł
SSP (Safe and Sound Protocol) 850zł (dostęp na 60dni)

Coaching:

Sesja coachingowa (60min) 160zł
Pakiet 5 sesji coachingowych (5x60min) 660zł

Informacje Kontaktowe


Potrzebujesz pomocy? Napisz lub zadzwoń do nas.

Zadwoń

Tel: +48 695 438 831

Gdzie jestem?

Warszawa, Polska

Napisz do mnie

paulina@wzorowawymowa.pl

    Umów wizytę Już Dziś!